Hotel Mitland te Utrecht
Wat ga je leren?
In deze nascholing over migraine draait alles om de combinatie van westerse medische kennis en inzichten uit de traditionele Chinese geneeskunde. Je krijgt inzicht in wat er in het lichaam gebeurt bij migraine en leert meer over de epidemiologie, classificatie (ICHD-3) en de belangrijkste mechanismen, zoals het trigeminovasculaire systeem, CGRP, centrale sensitisatie en hormonale invloeden.
Daarnaast leer je welke factoren een rol spelen bij migraine, zoals stress, slaap, voeding, de menstruatiecyclus en medicatie-overgebruik. Ook diagnostiek, rode vlaggen en verwijzing komen aan bod. In het behandelgedeelte worden zowel acute en preventieve medicatie als leefstijl, biofeedback, mindfulness en supplementen besproken. Vanuit TCM wordt acupunctuur belicht met aandacht voor werkingsmechanismen, puntselectie en de combinatie met leefstijladvies.
Aan het eind duik je in casussen om de theorie te vertalen naar de praktijk. Je leert hoe je behandelplannen opstelt en hoe je samenwerkt en communiceert met andere disciplines.
Waarom deze nascholing?
Migraine komt veel voor en heeft vaak grote impact op het dagelijks functioneren. Deze nascholing helpt je migraine beter te begrijpen en geeft direct toepasbare handvatten voor diagnostiek, behandeling en begeleiding van patiënten in de dagelijkse praktijk.
Voor wie?
Voor acupuncturisten, TCM therapeuten en laatstejaars TCM studenten.

Katinka werkte jarenlang als fysiotherapeut met kinderen. In 2004 studeerde ze aan de TCMA af als acupuncturist. In 2005 rondde Katinka de kruidenopleiding af en trad ze toe tot het TCMA-docentencorps. Sinds 2006 legt ze zich volledig toe op TCM. “Eindelijk thuis! Lesgeven doe ik met heel veel plezier. Als voormalig student en dankzij de ervaringen in mijn huidige praktijk kan ik studenten pasklare lessen bieden.” Katinka heeft een eigen praktijk in Pijnacker en in Leiden. Ze geeft lessen Zang Fu pathologie, Hara diagnostiek, sportblessures en praktijklessen tong- en polsdiagnose, meridianen en anamnese. Katinka geeft les in alle 3 studiejaren, zowel theorie als praktijk, is stagedocent en zij verzorgt regelmatig nascholingen.